تسهیلات ویژه «طرح فانوس» برای خلاقان دانش‌بنیان

به گزارش چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای انعقاد تفاهم نامه ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز این معاونت و کمیته امداد امام خمینی (ره) و در قالب طرح فانوس نوآوران فعال در این حوزه حمایت می شوند.
در همین راستا شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان که دارای طرح های توجیه پذیر در زمینه توسعه اشتغال اقشار آسیب پذیر هستند، می توانند ضمن معرفی طرح خود به دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق از مزایای پیش بینی شده این خدمت برخوردار شوند.
ترویج و اطلاع‌رسانی کسب‌وکارهای نوین در حوزه صنایع خلاق و دانش‌بنیان، توسعه اشتغال برای اقشار آسیب‌پذیر، توسعه کسب‌وکار شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان از مسیر توسعه خدمات و تولیدات افراد تحت پوشش کمیته امداد از جمله اهداف انعقاد تفاهم نامه میان دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق و کمیته امداد امام خمینی (ره) و اجرای طرح فانوس است و همکاری این دو نهاد به خلاقان و نوآوران در فرایند تأمین مالی و یا جذب سرمایه برای طرح های اشتغال زا به ویژه اقشار آسیب پذیر کمک می کند.
مشارکت در ساماندهی و ارائه خدمات به استارتاپ های فعال در حوزه صنایع خلاق و دانش‌بنیان مرتبط با کمیته امداد و توسعه کسب‌وکار شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان از مسیر توسعه خدمات و تولیدات افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز ازدیگر اهداف مطرح در این تفاهم‌نامه است.

چاپ خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *