رتبه نخست استانی بهنمیر در توليد نیشکر

۱۲۰ هکتار از زمينهاي کشاورزي بهنمير زيرکشت نيشکر قراردارد که رتبه نخست توليد دراستان را دارد

 

دومين جشنواره فرهنگي – آييني شکر سرخ (نيشکر ) با هدف معرفي محصولات روستائي و برتد سازي اين محصول درکشور و ايجاد نشاط و اميد در جامعه در سالن ورزشي مرحوم مجدآرا شهر بهنمير برگزار خواهد شد .

بخشدار بهنمير در خصوص برگزاري اين جشنواره گفت: اين جشنواره بر اساس منويات مقام معظم رهبري و تاکيدات رئيس محترم جمهور و توسعه استاتدار مازندران در راستاي اقتصاد مقاومتي برگزار مي شود که به همين منظور امسال نيز شاهد برگزاري دومين جشنواره آييني و فرهنگي شکرسرخ جهت معرفي محصولات روستاي وبا هدف برند سازي اين محصول درکشور براي شهر بهنمير خواهيم بود که ۲۷ ديماه با حضور مسئولين استاني وشهرستاني در سالن ورزشي مرحوم مجدآرا با برنامه هاي متنوع اجراء خواهد شد. مجيد بهمني در ادامه افزود : استان مازندران بعد ازخوزستان دومين استاني است که ۲۵۰ هکتار از اراضي کشاورزي آن زيرکشت نيشکر است که ۱۲۵ هکتار آن مربوط به شهرستان بابلسر و از اين ميزان ۱۲۰ هکتار سهم بخش بهنمير که رتبه نخست توليد نيشکر دراستان را دارا مي باشد .

وي اظهار داشت .: ما درشهر بهنمير درصدد هستيم با تاسيس مرکز تحقيقات نيشکر ، برند سازي اين محصول درکشور، ارتقاي صنعت فرآوري ، ساماندهي کارگاه هاي شکر سرخ ، ايجاد اشتغال پايدار در متطقه و شناساي نيشکر و معرفي محصولات جانبي آن به مردم ، حل مشکلات کشاورزان و افزايش درآمد ، خواص درماني و دارويي محصول استراتژيک نيشکر ، تشويق و ترغيب کشاورزان به افزايش سطح کشت و توسعه گردشگري و توريسم را داشته باشيم . به گفته بخشدار بهنمير : شکر سرخ به دليل تصويه نبودن و ارگانيک بودن آن و همچنين عدم استفاده از کودوسم در کشت موجب شد اين محصول به عنوان سالم ترين شکر موجود در دنيا شناخته شود ولي همچنان با داشتن قدمتي صد ساله در استان مازندران متاسفانه از گردونه سبد حمايتي مردم محروم است و توليد کنندگان آن با مشکلات فراواني دست و پنجه نرم مي کنتد .

وي در پايان گفت : برگزاري جشنواره هاي بومي محلي و معرفي محصولات روستائيان زحمتکش آغازي است بر احياي آداب و سنن فراموش شده بزرگان و گذشتگان وبا برگزاري اين جشنواره انشالله بتوانيم با معرفي اين محصول به مردم و درآمد و اشتغال پايدار و فايده استراتژيک آن که سرشار از ويتامين و فوايد درماني بسيار است گامي مثبت برداريم . دومين جشنواره آييني و فرهنگي شکر سرخ بهنمير پنجشنبه ۲۷ دي ماه از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ در سالن ورزشي مرحوم مجدآرا برگزار مي شود

چاپ خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *